آخرین خودروهایی که فقط با گیربکس دستی عرضه می‌شوند

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که ادعایی در ماشین بازی اجاره خودرو دارند حتما به گیربکش دستی علاقه دارید.
اما نمیتوان از کنار گیربکس های اتوماتیک خوبی که در بازار وجود دارند نیز نمیتوان به سادگی عبور کرد.

در زیر به برخی ماشین هایی که همچنان فقط با گیربکس دستی ارائه میشود اشاره خواهیم کرد. گیربکس‌های دستی باب میل همه نیستند اما یکی از فاکتورهای هیجان‌انگیز شدن برخی خودروها محسوب می‌شوند. ما می‌دانیم که گیربکس‌های اتوماتیک سریع‌تر بوده و مصرف سوخت کمتری دارند اما هنوز هم گیربکس‌های دستی بهترین راه برای درگیر شدن در امر رانندگی می‌باشند. مهم نیست که گیربکس‌های اتوماتیک چقدر خوب‌اند زیرا تعویض دنده توسط دست هنوز هم حس خاصی بوده و با خود هیجان زیادی دارد.

اجاره ماشین

اما تعداد خودروهایی که با گیربکس دستی عرضه می‌شوند روز به روز کمتر می‌شود. در زمانی نه چندان دور گلف R و فیات ۵۰۰ آبارث تنها به‌صورت دستی عرضه می‌شدند اما الآن این‌طور نیست و هر دو با گیربکس‌های اتوماتیک هم در دسترس هستند. در سال ۲۰۱۵ که خودروهای فقط مجهز به گیربکس دستی را شمردیم به ۱۰ نمونه رسیدیم اما هم‌اکنون این لیست به ۷ خودرو کاهش یافته است. در ادامه شما را با ۷ خودروی باقی‌مانده‌ای که فقط با گیربکس دستی عرضه می‌شوند آشنا می‌کنیم.

رنت ماشین هیوندای ولوستر N

چه کسی انتظار داشت که هیوندای یکی از خودروسازانی باشد که در این لیست حضور دارد؟! با ارائه‌ی هاچبک داغ ولوستر N دستی، کره‌ای‌ها تلاش داشته‌اند ثابت کنند درباره‌ی پرفورمنس کاملاً جدی هستند. بررسی‌های ابتدایی این خودرو بازخوردهای کاملاً مثبتی داشته و شاهد خودرویی تیز، درگیر کننده و جذاب هستیم. هیوندای با این خودرو به جنگ لپ تایم‌ها نرفته و هیجان رانندگی و لذت سنتی از مهم‌ترین فاکتورهای آن بوده‌اند. هیوندای می‌داند که گیربکس دستی بهترین راه برای رسیدن به این لذت‌هاست. ولوستر N از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با قدرت ۲۷۵ اسب بخار استفاده می‌کند. گیربکس ۶ سرعته دستی هم این نیرو را به چرخ‌های جلو می‌فرستد.

هوندا سیویک تایپ R

سیویک تایپ R سریع‌ترین خودروی دیفرانسیل جلوی پیست مشهور نوربرگ رینگ است. درباره‌ی ظاهر این خودرو هرچه می‌خواهید بگویید اما عملکرد آن به حدی خوب است که معمولاً فراموش می‌کنید پشت فرمان خودرویی دیفرانسیل جلو نشسته‌اید. تایپ R تنها با گیربکس ۶ سرعته دستی عرضه شده و سواری هیجان‌انگیز و جذابی دارد. این خودرو از پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با خروجی ۳۰۶ اسب بخار سود می‌برد.

هوندا سیویک Si

گزینه‌ای که در دسترس تر از تایپ R است Si نام داشته و با فرم‌های بدنه‌ی سدان و کوپه عرضه می‌شود. گیربکس ۶ سرعته دستی این خودرو قدرت ۲۰۵ اسب بخاری را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. سیویک Si دارای پیشرانه‌ی ۱٫۵ لیتری توربو می‌باشد. دینامیک رانندگی مناسب و عملکرد نرم باعث شده Si به گزینه‌ای محبوب بین طرفداران تبدیل شود.

سوبارو WRX STI

WRX STI پادشاه خودروهای پرفورمنس سوبارو در مقطع کنونی بوده و کاملاً باب میل رانندگان است زیرا فوق‌العاده دقیق و ارتباطی می‌باشد. ما واقعاً از احساس مکانیکی این خودرو لذت می‌بریم. اگرچه پدال کلاچ سوبارو نیاز به عادت کردن دارد اما زمانی که چگونگی تعویض دنده‌ی عالی را یاد گرفتید از سواری آن لذت خواهید برد. WRX نیز قبلاً فقط به‌صورت دستی عرضه می‌شد اما هم‌اکنون با گیربکس CVT هم در دسترس است. WRX STI از پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری توربو که قدرت ۳۱۰ اسب بخاری دارد سود می‌برد. سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس ۶ سرعته دستی به‌صورت استاندارد به چشم می‌خورند.

سوبارو BRZ tS

از زمان معرفی تاکنون، سوبارو BRZ به خاطر دینامیک رانندگی هیجان‌انگیز و جذاب محبوبیت فراوانی کسب کرده است. اگرچه BRZ سریع‌ترین خودروی بازار نیست اما پاسخگو و متوازن بوده و مدل سفارشی tS نیز چسبندگی بیشتر و پرفورمنس بهتری دارد. این خودرو نه تنها فقط با گیربکس ۶ سرعته دستی عرضه می‌شود بلکه از برخی ویژگی‌ها همچون کنترل پایداری خاص، بال بزرگ و لاستیک‌های چسبنده‌تر برخوردار است. پیشرانه‌ی BRZ tS همچنان نسخه‌ی ۴ سیلندر ۲ لیتری با قدرت ۲۰۵ اسب بخار است.

فورد موستانگ شلبی GT350

با پیشرانه‌ای ۸ سیلندر و لیست بلندبالای تجهیزات پرفورمنس، GT350 برتری محسوسی به نسخه‌های استاندارد موستانگ داشته و یکی از محبوب‌ترین خودروها به خاطر عملکرد بسیار برجسته در پیست می‌باشد. این هیولا از پیشرانه ۸ سیلندر ۵٫۲ لیتری ۵۲۶ اسب بخاری سود برده و یک گیربکس ۶ سرعته دستی این نیروی عظیم را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

فورد موستانگ بولیت

بولیت خودرویی تولید محدود است که بر پایه موستانگ GT ساخته شده و تنها با گیربکس ۶ سرعته دستی در دسترس می‌باشد. قدرت بولیت نیز نسبت به موستانگ GT استاندارد افزایش یافته است. بولیت از همان پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری GT استفاده می‌کند اما خروجی آن به ۴۸۰ اسب بخار افزایش یافته است.

ارسال نظر

برای ایفونی ها